Export date: Tue Jul 23 13:30:46 2019 / +0000 GMT

Raspored hodočašća u Svetištu Majke Božje Gorske kroz 2019. godinu

Otvaranje hodočašća bit će na Bijelu nedjelju, 28. travnja, od kada se slave redovite sv. mise nedjeljom u 18:00, sve do nedjelje Zahvalnice 27. listopada. Osim redovnih nedjeljnih večernjih misa, detaljan raspored raznih hodočašća možete vidjeti na plakatu niže. Dođite u Lobor, utecite se moćnom zagovoru Majke Božje Gorske. Brojne slike unutar cinktora prikazuju zapisana čudotvorna ozdravljenja koja su se tijekom dugih stoljeća dogodila, i još uvijek se događaju, upravo po Njezinu zagovoru.

Osim svoje vjerske, crkva Majke Božje Gorske ima i neprocjenjivu arheološku, povijesnu i umjetničku vrijednost. Svetište Majke Božje Gorske bilo je jedno od najvažnijih misionarskih središta u vrijeme pokrštavanja sjeverne Hrvatske, o čemu nam svjedoči i pronalazak ranokršćanske krstionice iz 4. – 6. st, što Svetište svrstava među najstarija marijanska svetišta u Hrvatskoj.

U današnje vrijeme ljudi uglavnom prepričavaju stanje krize, životne poteškoće, oskudicu i nezaposlenost pojačavajući na taj način prisutnost tuge i tjeskobe u ljudima. Našem društvu polako ponestaje nade, vjere i ljubavi. U našem Svetištu, sagrađenom na kamenoj pećini, okruženom šumama Ivanščice i izvorima osvježavajuće vode, ljudi mogu pronaći potreban mir i utjehu od tih svakodnevnih briga i umora. Ima stoga dosta mnogo razloga da se krene putovima divnog loborskog kraja.

prostenja