Ministranti

ministranti 2012

Ministranti su neizostavni dio svake župe, pa tako i naše. Njihov je glavni zadatak služiti oltaru za vrijeme misnog slavlja. To je ono vidljivo, i ne izgleda preteško. Međutim, da bi to izgledalo i funkcioniralo kako treba potrebno je uložiti trud i napor i žrtvovati sebe i svoje vrijeme. Naši ministranti upravo to čine. Svake nedjelje su na svim misama prisutni, a naravno u najvećem broju na središnjem misnom slavlju. Osim toga, prisutni su i na ostalim događajima, kao što je klanjanje pred Presvetim. Kako bi znali kako se ponašati te što treba u kojem trenutku učiniti, potrebno je učiti i vježbati, odnosno imati probe. Okupljaju se subotom ujutro u prostorijama Župnog ureda te se tamo s nekima od mladih i velečasnim pripremaju. Najviše se vježba na liturgiji za podnevnu misu, jer je ona za ministrante najzahtjevnija, no do danas, u ovih nekoliko godina, savladali su i to u velikom dijelu. Naravno, na tim druženjima ministranata ima i puno igre i zabave, koja je njima najdraža. U našoj župi ima tridesetak ministranata koji uveličavaju i upotpunjuju misna slavlja, i ima ih iz svih dijelova naše župe.

I naravno, svi koji imaju želju za ministriranjem i više su nego dobrodošli, sve što treba jest doći prije mise u sakristiju, ili u subotu na susret, i sve ćemo se dogovoriti.

Ministranti naše župe su:

1. David Bašak
  2. Petar Bašak