Trg sv. Ane 1, 49253 Lobor

049/430-040 zupalobor@gmail.com

Blagdan Male Gospe

Ove godine uoči blagdana Male Gospe imali smo trodnevnu pripravu, odnosno duhovnu obnovu koju je vodio vlč. dr. Anđelo Maly, profesor Svetog Pisma. Duhovna obnova započela je u svetištu Majke Božje Gorske 5.rujna u 19h sa svetom misom pod kojom je bila i prilika za Svetu Ispovijed, a tema duhovne obnove bila je “10 Božjih zapovijedi”. Vlč. dr. Anđelo Maly naglasio je važnost 10 Božjih zapovijedi te nam ukratko približio svaku od njih i objasnio je na primjeru iz života. Naredne dvije večer uz mnoštvo okupljenjih župljana i svetom misom, slijedio je nastavak duhovne obnove o Božjim zapovijedima, a večer uoči blagdana Male Gospe uputili smo se u procesiju sa svijećama od župne crkve sv.Ane do svetišta Majke Božje Gorske gdje smo trodnevnu pripravu završili sa svetom misom.

Na sam blagdan Male Gospe 8. rujna, kada je najveće proštenje u našem svetištu, svečanu zavjetnu misu u 11h predvodio je mons. Stjepan Večković, kancelar Nadbiskupskog duhovnog stola. Proslavi Male Gospe u našem svetištu pridružilo se mnoštvo hodočasnika iz susjednih župa, ali i iz ostalih daljih župa.

Fotografije možete pogledati u galeriji ispod.

     

Podijelite s prijateljima: