Trg sv. Ane 1, 49253 Lobor

049/430-040 zupalobor@gmail.com

I. HODOČAŠĆE OBRTNIKA

U nedjelju 11. lipnja 2017. godine u svetištu Majke Božje Gorske održano je prvo hodočašće obrtnika Krapinsko – zagorske županije na inicijativu našeg vlč. Vladimira Drnetića. U organizaciji ovog hodočašča sudjelovali su i Udruženje obrtnika Zlatar te  Obrtnička komora KZŽ. Hodočašće je započelo križnim putem u 10h na našoj kalvariji od kapele sv. Antuna do svetišta MBG. S okupljenim obrtnicima, hodočasnicima i župljanima, hodočašću su prisustvovali i predsjednik Hrvatske obrtničke komore Dragutin Ranogajec, predsjednik Udruženja obrtnika Zlatar Darko Varga, zamjenik župana KZŽ Anđelko Ferek – Jambrek te novoizabrana načelnica Općine Lobor Ljubica Jembrih koji su i doprinjeli organizaciji ovog hodočašća. Središnje misno slavlje u 11h predvodio je dr. sc. Mislav Kutleša koji se u svojoj homiliji osvrnuo na vjeru govoreći kako vjeru ne smijemo samo čuvati u svome srcu, već se njome trebamo i koristiti. Nakon svete mise, okupljene je obrtnike vlč. Drnetić pozvao na ručak gdje se svima zahvalio na njihovom dolasku te rekao kako se nada da će ovakvo hodočašće postati tradicija te jedno lijepo druženje na koje će svake godine pristizati sve više hodočasnika obrtnika.

     

Podijelite s prijateljima: