Trg sv. Ane 1, 49253 Lobor

049/430-040 zupalobor@gmail.com

II. Hodočašće hrvatskih branitelja 2016

Na zadnju nedjelju kolovoza bilo je organizirano II. hodočašće hrvatskih branitelja, dragovoljaca i invalida domovinskog rata sjeverozapadne Hrvatske Majci Božjoj Gorskoj pod pokroviteljstvom Ministarstva obrane.

Procesija je krenula u 10:00h od župne crkve Sv. Ane prema kalvariji i križnim putem kroz Zazidje do Svetišta MBG iznad Lobora. Sv. misu predvodio je domaći župnik vlč. Vladimir Drnetić.

Nakon mise održan je prigodni domjenak za sve okupljene.

Od političara, na hodočašću bili su bivši ratni premijer Franjo Gregurić, vojni gradonačelnik Varaždina Stjepan Adanić, bivša glasnogovornica Vlade Sunčana Glavak, predsjednik zagorskog HDZ-a Žarko Tušek i pomoćnica ministra branitelja Nevenka Benić.

 

     

Podijelite s prijateljima:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.