Trg sv. Ane 1, 49253 Lobor

049/430-040 zupalobor@gmail.com

PEPELNICA – POČINJE KORIZMA

U srijedu, 10.02.2016., na čistu srijedu ili pepelnicu slavljena je sveta misa u župnoj crkvi u 18h . Pepelnica predstavlja dan pokore, razmišljanja, nemrsa i posta, a pod svetom misom svećenik vrši obred pepeljenja s riječima ‘Obratite se i vjerujte Evanđelju!’. Pepeo je simbol pokore i poziv je kršćanima da razviju duh poniznosti i žrtve, a također podsjeća da je Bog velikodušan i milosrdan onima koji mu se obraćaju pokorna srca. Dobiva se od blagoslovljenih grančica palme korištenih na Cvjetnicu prethodne godine. Pepeo se blagoslivlja svetom vodom i kadi tamjanom.

Obredom pepeljanja započeli smo Korizmeni hod koji traje 40 dana.  Dani Korizme su vrijeme kada se preispitujemo, posvećujemo se vjeri i Bogu, kako bi postali bolji i kvalitetniji ljudi, a tome svi težimo. Korizma nije vrijeme odricanja materijalnih stvari, već vrijeme za molitvu. Neka nam korizma ne bude odricanje od, nego odricanje za, za Riječ koja Život daje u punini!     

Podijelite s prijateljima:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.