Export date: Thu Oct 29 17:24:04 2020 / +0000 GMT

Zahvalnica na kraju godine

Braćo i sestre,

neki ovu noć koja je pred nama nazivaju "najluđom" i raduju joj se upravo zato što je takvom smatraju. Pravi i razumni kršćani ovaj trenutak promatraju drukčije – naše osnovno raspoloženje temelji se na pojmovima: zahvala i oprost. Naime, ovaj trenutak na kraju kalendarske ili građanske godine prikladan je da zahvalimo Gospodinu na svim darovima koje smo dobili u ovoj godini. Trebamo Bogu zahvaliti za sve duhovne i materijalne darove, za sve čemu smo se obradovali i što nas je duhovno obogatilo, kao i za ono što nam je bilo potrebno za tjelesni život. No potrebno ja da zahvalimo i za različite bolne trenutke koje smo doživjeli osobno ili kao zajednica. Dakle, moramo zahvaliti Bogu na svim plodovima rada naših ruku, ali i na svim patnjama, jer sve ono što nam Bog daje vodi istom cilju - našem duhovnom dobru. Zato je potrebno da također ispitamo svoju savjest kako smo se služili svim Božjim darovima i dobročinstvima. Zahvalnost i kajanje te traženje oproštenja od Boga i bližnjih, u ovom trenutku su nam najpotrebniji.

Znademo da ne samo građanska nego i tzv. financijska godina redovito traje od 1. siječnja do 31. prosinca. Na kraju godine svi koji trguju redovito prave inventuru – zbrajaju rezultate svoga poslovanja, utvrđuju saldo, očekuju dobit. Ako bismo mi sada napravili duhovnu inventuru, kakav bi saldo bio?

A DUHOVNI SALDO NAŠE ŽUPE IZGLEDA OVAKO:

2015. godina

Ostvareni RADOVI u 2015.

1. Obnovljena fasada župne crkve sv. Ane te postavljeni satovi, uređena unutrašnjost tornja, postavljeno 4. zvono u toranj, promijenjena vrata na ulazu u toranj crkve, novi gromobran, nova limarija, obnovljena željezna vrata u crkvi te postavljene kocke oko crkve.

2. Obnovljene stepenice i pročelje kod glavnog ulaza u svetište Majke Božje Gorske darom dr. Franje Gregurića i obitelji

3. Drenaža sjevernog zida kod M. B. Gorske nakon arheoloških iskapanja- uz potporu Ministarstva kulture RH

4. Sanirano 30 kamenih stupova u cinktoru svetišta Majke Božje Gorske u izvedbi Rajka Hercegovca, akademskog kipara - uz potporu Ministarstva kulture RH

5. U Martinšćini završena drenaža oko kapele te izvedeno vanjsko popločenje glavnog ulaza kao i izvedena unutarnja drenaža i popločenje ispod tornja kapele uz potporu Hrvatskog restauratorskog zavoda iz Zagreba, a radove izvela po njihovoj preporuci tvrtka „Tisa –Gradnja“ iz Zlatar Bistrice

6. Promjenjena su 4 vrata na zgradi našeg Pastoralnog centra

7. Izrađen novi ormar za sakristiju kapele sv. Petra gdje je i postavljen

8. Svoju zahvalu izričem g. Božidaru Krajniku i njegovoj tvrtki KSA d.o.o koji je darovao jedan led reflektor za vanjsku rasvjetu crkve sv. Ane u Loboru.

Posebno se želim zahvaliti svim svećenicima koji su kroz proteklu godinu ovdje radili na duhovnoj obnovi ove župe bilo preko sakramenta ispovijedi bilo preko različitih misnih slavlja!

PASTORALNOM SURADNIKU dr. Mislavu Kutleši

Hvala svima vama dragi župljani:

Vama dragi mladi ove župe, zboraši – odraslom zboru sa prof. Hopek i orguljašicom Marinelom Levak, zboru mladih „Vedrina“, kao i dječjem zboru sv. Ana pod ravnanjem gđe. Ivane Erjavac Šeremet, mješovitom zboru u filijalnoj kapeli u Martinšćini pod ravnanjem Katarine Kuzman, Mješovitom zboru u filijalnoj kapeli u Peršavesi pod ravnanjem Stjepana Košića, ministrantima u župnoj crkvi i po kapelama, župnom pastoralnom i ekonomskom vijeću, moliteljima žive krunice, vjeroučiteljici Andreji Mikac, katehisticama Nataliji Levak i Antoniji Trčak, hvala našim zvonarkama u župi koje svoje vrijeme i znanje ulažu da nam župna crkva i kapele budu što ljepše, hvala svakom župljaninu osobno kao i onoj skupini župljana koji se odazivaju na sve akcije u župi, hvala gđi. Blaženki Levak i Štefici Brlečić, za svaku pomoć i brigu oko liturgijskog ruha, kao i gosp. Ivanu Grabaru za svaku pomoć i brigu oko pomoći u građevinskim radovima, hvala Dinki Jurinić na izradi nove župne Web stranice, hvala općini Mače koji redovito podmiruju godišnju struju za kapelu u Peršavesi, hvala i općini Lobor s načelnikom Božidarom Markušom i s Općinskim vijećem na svojoj spremnosti za pomoći i nesebičnim darovima u bilo kojem pogledu, hvala svim udrugama koje djeluju na području župe, hvala dragim obiteljima, očevima i majkama, draga djeco, djedovi i bake što svojim redovitim angažmanom radite na duhovnoj i materijalnoj izgradnji ove naše župe.

Hvala i dragom bogoslovu Matiji Novačkom koji je naš ponos, nada naše župe, cijele župne zajednice!

Svakako da nam je prioritetni program za iduću godinu život i rast u vjeri i duhovnom napretku svih skupa i mene s vama i vas sa mnom. Za to nam neće naškoditi kriza i recesija, potrebna nam je dobra volja i ljubav za Boga i Božju stvar.

Vaš župnik vlč. Vladimir Drnetić

Post date: 2016-01-05 18:19:26