Zahvalnica na kraju godine

Braćo i sestre!

Znademo da ne samo građanska nego i tzv. financijska godina redovito traje od 1. siječnja do 31. prosinca. Na kraju godine svi koji trguju redovito prave inventuru – zbrajaju rezultate svoga poslovanja, utvrđuju saldo, očekuju dobit. Ako bismo mi sada napravili duhovnu inventuru, kakav bi saldo bio?

A DUHOVNI SALDO NAŠE ŽUPE IZGLEDA OVAKO:

2014. godina

• 44  krizmanika
  • 37  prvopričesnika

Ø  KRŠTENI: 28

Iz naše župe: 24

Iz ostalih župa: 4

Ø  UMRLI: 76

Iz naše župe 71

Iz ostalih župa 2

Lobor grad  3

Od 76 – 40 ih je umrlo sa sakramentima( ispovijed, pričest, bolesničko p.), a 36 osoba umrlo je bez sakramenata od tih 36 osoba 2 osobe umrle su naglom i nepripravnom smrću,  34 osoba bez sakramenata!!!!!!

Najstarija župljanka 101, a najmlađi župljanin svega 19 godina!

Ø  VJENČANIH: 11 PARA

v  PODIJELJENO PRIČESTI U NAŠOJ ŽUPI KROZ 2014. G. oko 33 000

v  Za Božićnu ispovijed starih i nemoćnih primilo je 80  ispovijed i pričest, dok su neki odbili!

v  Za veliku Božićnu ispovijed u župi se ispovjedilo oko 40 % onih koji se mogu ispovijedati!

v  Naša župa ima i na svojem području i dom za odrasle osobe „LOBORGRAD“ gdje se svakog utorka slavi prije podne sv. Misa te na toj misi redovito sudjeluje oko 60 korisnika, naravno pokretnih.

v  Za Uskrs i za Božić ove godine podijeljeno je preko 60 paketa namirnica prikupljenih preko akcije „Košarica ljubavi“ za najpotrebitije u župi.

Župa je u 2014. hodočastila na 10 hodočasničkih mjesta po cijeloj domovini Hrvatskoj

VAŽNIJI DATUMI U 2014.:

09.02.2014. prijenos mise na HRT- u iz naše župe i župne crkve sv. Ane

25.04.2014. autobus mladih iz župe sv. Ana sudjelovao na SHKM u Dubrovniku

03.06.2014. osnovano ŽEV i ŽPV u župi

25.08. 2014. Našu župu posjetio je preuzvišeni Josip Mrzljak varaždinski biskup sa 25 svoja bogoslova

25.09. 2014. Župu pohodio biskup Valentin Pozaić uoči 65. obljetnice mučeništva Josipa Vedrine, župnika i Tome Martinuša, zvonara

25.10.2014. đakonsko ređenje Matije Knoka u Zagrebačkoj katedrali

Ostvareni RADOVI u 2014.

1.      Promijenjena stolarija na župnom dvoru

2.      Uređen okoliš oko farofa

3.      Nove stepenice na farofu

4.      Saniran podrum u župnom dvoru

5.      Asvaltirano dvorište ispred župnog dvora – općina

6.      Zasađen mali park iza župne crkve

7.      Učinjena drenaža oko župnog dvora ( Ministarstvo kulture)

8.      Drenaža sjevernog zida kod M. B. Gorske i konzerviranje freske i sanacija na pročelju crkve M.B. Gorske

9.      Stepenice prema crkvi

10.  Ostatak drenaže oko kapele sv. Martina u Martinšćini, Hrvatski restauratorski zavod

Posebno se želim zahvaliti svim svećenicima koji su kroz proteklu godinu ovdje radili na duhovnoj obnovi ove župe bilo preko sakramenta ispovijedi bilo preko različitih misnih slavlja!

PASTORALNOM SURADNIKU dr. Mislavu Kutleši

Hvala svima vama dragi župljani:

vama mladi, zboraši – odraslom zboru sa prof. Hopek, zboru mladih „Josip Vedrina“, kao i dječjem zboru pod ravnanjem Ane Šeremet, mješovitom zboru u filijalnoj kapeli u Martinšćini pod ravnanjem Katarine Kuzman, mješovitom zboru u filijalnoj kapeli u Peršavesi pod ravnanjem Stjepana Košića,  ministrantima, župnom pastoralnom i ekonomskom vijeću, moliteljima žive krunice,vjeroučiteljici Andreji Mikac, katehistici Nataliji Levak,  dragim obiteljima, očevima i majkama, draga djeco, djedovi i bake što svojim redovitim angažmanom radite na duhovnoj i materijalnoj izgradnji ove naše župe.

Hvala i Vama dragi bogoslove i đakone koji ste naš ponos, nada naše župe, cijele župne zajednice!

Svakako da nam je prioritetni program za iduću godinu život i rast u vjeri i duhovnom napretku svih skupa i mene s vama i vas sa mnom. Za to nam neće naškoditi kriza i recesija, potrebna nam je dobra volja i ljubav za Boga i Božju stvar.