Trg sv. Ane 1, 49253 Lobor

049/430-040 zupalobor@gmail.com

Hodočašća Majci Božjoj Gorskoj

Želite najaviti svoj dolazak? Prijavite se

Bitno

Najveća župna obilježja

Mučeništvo Vedrine i Martinuša

25.09.1949. godine vlč. Josip Vedrina i zvonar Tomo Martinuš podnijeli su mučeništvo za svetu vjeru.

Janino

Dan općine i spomendan župne zaštitnice sv. Ane je 26.7.

Services

Župna hodočašća

30.06. 2018. Trsat - cijena po osobi 110 kn, a za djecu 70 kn - polazak ujutro u 03:30h

Read More

Događaji u župi

26.08.2018. IV. HODOČAŠĆE BRANITELJA KZŽ I SZ HRVATSKE

Read More

Župni listić

Ovdje možete preuzeti župne listiće

Read More

Planirani raspored blagoslova obitelji – NOVA RUTA

  Naš župnik, vlč. Tomica dobio je pomoć prilikom blagoslova obitelji, uz njega će ići i vlč. Matija Knok, stoga je došlo do promjene u rasporedu zbog čega vas obavještavamo u prilogu te vas molimo da i vi dalje obavijestite svoje susjede i prijatelje diljem župe! Svako dobro!  Planirani raspored […]

Rapored hodočašća za 2021. godinu u Svetištu MBG

Dragi župljani i hodočasnici, raspored hodočašća za 2021. godinu u Svetištu Majke Božje Gorske možete preuzeti na sljedećem linku: Hodočašća_2021_MBG

VAŽNA OBAVIJEST – Hodočašće u Komin

Danas župa hodočasti u Komin, a sveta misa bit će u 18:00 sati.

Odredbe biskupa Hrvatske biskupske konferencije u vezi sa sprječavanjem širenja bolesti COVID-19

Svjesni sadašnjih zahtjevnih okolnosti, a kao dionici odgovornosti za zdravlje i život vjernika i drugih građana, te u skladu s najnovijim mjerama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva zdravstva, mi, biskupi Hrvatske biskupske konferencije, donosimo privremene mjere koje stupaju na snagu u petak, 20. […]

Pater Marko: Naš jedini odgovor na pošast ne može biti samo zatvaranje vrata i ukinuće sakramentalnog života

Sada je savršeno, Božje vrijeme (tzv. kairós) da čovjek zastane, da se zamisli, da popravi svoje putove, da iz korizmenih karantena izađemo zdraviji, spašeni. Koliko nam je samo materijalnih stvari nepotrebno, koliko se također, razbacujemo hranom, koliko smo se otuđili jedni od drugih, koliko se malo molimo zajedno u obiteljima, koliko smo postali ovisni o tehnologiji i navikama… To sada jasno možemo vidjeti i to možemo promijeniti.