Trg sv. Ane 1, 49253 Lobor

049/430-040 zupalobor@gmail.com

Blagdan sv. Antuna Padovanskog

Naša župa među svojim filijalama ima kapelu posvećenu sv. Antunu koja se nalazi podno našeg svetišta Majke Božje Gorske. Svake godine se na blagdan sv. Antuna Padovanskog ispred kapelice slavi sveta misa uz tradicionalni blagoslov djece. I ove godine se skupilo mnoštvo župljana i djece na večernjoj misi u 18h, a naš velečasni je baš poput sv. Antuna, koji je bio sjajan propovjednik, održao kratku propovijed iznoseći crtice iz Antunovog života. Na kraju svete mise djeci su podijeljeni ljiljani koji simboliziraju čistoću koju je i sam sv. Antun posjedovao te smo potom obišli oltar u kapeli.

     

Podijelite s prijateljima:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.