Trg sv. Ane 1, 49253 Lobor

049/430-040 zupalobor@gmail.com

Blagoslov kapelice sv. Josipa

U nedjelju 19.3.2017. i u našoj župi proslavili smo blagdan sv. Josipa. Tom je prigodom blagoslovljena kapelica posvećena sv. Josipu na križanju Zagrebačke ulice i Ulice Josipa Vedrine. Na inicijativu obitelji Pavlinić i Štahan-Hubak na tom je mjestu sagrađena kapelica s kipom sv. Josipa i dvije mramorne ploče na kojima je isklesan tekst iz spomenice župe koji govori o mučeničkoj smrti velečasnog Josipa Vedrine i zvonara Tome Martinuša 25.9.1949. Osim loborskog župnika velečasnog Vladimira Drnetića Svetoj misi prisustvovao je i velečasni doktor Mislav Kutleša koji se u homiliji osvrnuo na nedjeljno evanđelje istaknuvši kako je kao istinski vjernik potrebno neprestano žeđati za Riječju Božjom.  Spomenuo se i nemilog događaja koji se dogodio kod Rastavice nedaleko novoizrađene kapelice potaknuvši okupljene kako je potrebno stalno se iznova spomenuti loborskih mučenika koji su vjeru platili svojim životom. Nakon Svete mise okupljeni vjernici zadržali su se kod kapelice i okrijepili hranom i pićem koji su pripremile obitelji Štahan i Hubak.

     

Podijelite s prijateljima: