Molitelji žive krunice

“Živa krunica” je društvo molitelja, koji se skupljaju u Vijenac od dvadeset osoba
i među sobom dijele dvadeset otajstava Gospine krunice.

“Što god Vam rekne, učinite!” (Iv,2,5)

S obzirom da je u našoj župi učinjeno veliko zlo nad božjim čovjekom, odnosno zlo protiv Boga, a vremena su teška i đavao ubire danak,  mi želimo ovom našom gestom okajavati grijehe naših sumještana i nas samih, i moliti Gospodina Isusa da otkupi svojom krvlju svo naneseno zlo.

Nakane molitelja žive krunice su:

  • moliti za svećenike koji su u bilo koje vrijeme bili Božji poslanici u našoj župi Lobor, a naročito za župnika Josipa Vedrinu i zvonara Tomu Martinuša  

          

  • posebno molitvom želimo pokazati koliko nam je stalo do našeg župnika kojega nam je Gospodin poslao kao svojeg pastira u ovim teškim vremenima
  • Đavolski napadi su veliki, naročito za Božje ljude te molimo Gospodina da bude on njegova snaga, da živi svojom ljubavi u njegovu srcu i svojom potpunom istinom, i da nas preko njega zove svome i našem križu, a naša srca da ga uvijek prihvaćaju i ljube takvog kakav jeste – nama najdraži
  • želimo donijeti i sve buduće svećenike koji će po Božjoj providnosti doći u naše mjesto

Sljedeće nakane bi bile upućene Gospodinu da Duhom svojim Svetim pohodi naše mjesto i naše ljude kako bi ljudi doživjeli novo rođenje u Gospodinu i mudrošću Božjom bili prosvjetljeni i upućeni za vječnost u nebu, a isto tako da bi u potpunosti bili upućeni da ako rat izgube da im duše propadaju u vječnoj strahoti pakla. Stoga nam je stalo do obraćenja cijele naše župne zajednice, a najviše do mira i vjernosti u našim obiteljima i domovini za rađanje začete djece, za pravedno društvo te stvaranje boljeg svijeta. Svaka osoba, točnije nas 21, koji s ljubavlju pristaje na ovu Živu krunicu mogu također unijeti i svoje osobne nakane. Odluka vrijedi do smrti osobe koja je odlučila moliti.

Način molitve je sljedeći:

  • svaka osoba treba izmoliti jednu desetinu krunice svaki dan prethodno navedene nakane, u vrijeme koje njoj najbolje odgovara
  • dakle, jedna osoba je živa desetica odakle dolazi i sam naziv, a 21. molitelj moli za duše u čistilištu
  • naša je molitva pred Gospodinom da budemo jedno u Duhu njegovom, kako bi rijeke žive i spasonosne vode potekle našim srcima te kako bi se Božji blagoslovi izlijevali na sve one za koje molimo.

Hvala i slava Gospodinu!

U našoj župi, na inicijativu molitelja žive krunice i vlč. Tomice Božičeka, pokrenuto je:

ČITANJE BIBLIJE
40 DANA ZA ŽIVOT
MARIJINA LEGIJA